اکثر مردم منتظر ارائه برنامه از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری برای انتخاب نهایی خود می مانند
اکثر مردم منتظر ارائه برنامه از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری برای انتخاب نهایی خود می مانند
یکشنبه, 03 اردیبهشت,1396

اکثر مردم منتظر ارائه برنامه از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری برای انتخاب نهایی خود می ­مانند.

به گزارش روابط عمومی ایسپا، مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران در روزهای 28 و 29 فروردین اقدام به انجام یک نظرسنجی در خصوص اننخابات ریاست جمهوری دوازدهم کرده است. این نظرسنجی با رعایت اصول علمی و در مناطق 22 گانه شهر تهران انجام شده است به گونه ای که سعی شده است از هر منطقه به میزانی در نمونه وجود داشته باشد که در واقعیت شهر تهران نیز همان نسبت وجود دارد. نسبت­ های مربوط به سن و جنس افراد نیز در نمونه رعایت شده است. حجم نمونه این نظرسنجی برابر با 1000 نفر بوده است.

طبق نتایج نظرسنجی ایسپا 35 درصد از کسانی که قصد مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری را دارند اعلام کرده ­اند که از همین حالا کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب کرده اند و 62 درصد نیز گفته­ اند بعد از  ارائه  برنامه از سوی کاندیداها و پایان تبلیغات کاندیدای مورد نظر خود را انتخاب خواهند کرد. بین گروه­ های مختلف تحصیلی از نظر انتخاب کاندیدا در حال حاضر تفاوت معناداری وجود نداشته است.

از کل کسانی که در انتخابات شرکت می­ کنند و کاندیدای خود را نیز از همین الان انتخاب کرده­ اند 20 درصد خود را اصولگرا ، 31 درصد اصلاح­ طلب و 14 درصد اعتدالگرا نامیده ­اند. 18 درصد نیز خود را به هیچ گرایش سیاسی نزدیک ندانسته و 17 درصد نیز نمی­ دانسته ­اند گرایش سیاسی ­شان چیست.

همچنین از کل کسانی که خود را اصولگرا دانسته ­اند 47 درصدشان کاندیدای خود را همین الان انتخاب کرده ­اند، همچنین از کل اعتدا­گرایان 38 درصد و از کل اصلاح­ طلبان 41 درصد کاندیدای خود را از همین حالا انتخاب کرده ­اند. اما از بین کسانی که خود را متعلق به هیچکدام از گرایش ­های سیاسی نمی­ دانند 26 درصدشان اعلام کرده­ اند که کاندیدای خود را همین حالا انتخاب کرده­ اند.

 

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2024 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir