بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره پرونده هسته‌ای ایران (کد:5/310)
خویش فرمایی
شهروندان تهرانی15 سال به بالا
<p style="text-align: center"><span style="color: #0000ff"><strong><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">بررسی دیدگاه شهروندان تهرانی درباره پرونده هسته&zwnj;ای ایران</span></span></strong></span></p> <p style="text-align: justify"><span style="font-size: small"><span style="font-family: Tahoma">این نظرسنجی معطوف به بررسی دیدگاه شهروندان درباره پرونده هسته&zwnj;ای ایران است. در مورد پرونده هسته&zwnj;ای ایران چند مورد بسیار اساسی بوده است از جمله: <br /> در مورد عادلانه بودن عملکرد غربی&zwnj;ها در مورد پرونده ایران حدود 80.4 درصد عملکرد غربی&zwnj;ها را غیرمنطقی دانسته&zwnj;اند و تنها 6.8 درصد این عملکرد را منطقی دانسته&zwnj;اند. اما 13.4 درصد پاسخگویان گفته&not;اند تهدید آمریکا و غرب برای حمله به ایران تا حد &laquo;زیاد و خیلی زیاد&raquo; جدی است. 76.1 درصد دیگر جدی بودن حمله را تا حد &laquo;کم و خیلی کم&raquo; و 8.7&nbsp; درصد دیگر هم تا حدودی دانسته&not;اند.<br /> همچنین در مجموع 18.5 درصد افراد، به مجموعه نظام در مورد حل بحران هسته&zwnj;ای کشور اعتماد دارند. از نظر 78.9 درصد پاسخگویان، اعمال تحریم&zwnj;های اقتصادی علیه ایران نباید مانع گسترش فناوری هسته&zwnj;ای ایران شود و تنها 18.2 درصد افراد گفته&zwnj;اند که در صورت اعمال چنین تحریم&zwnj;هایی، باید خواست کشورهای غربی را بپذیریم. در صورت حمله محدود نظامی به ایران نیز تاکید بیشتر افراد (69.7 درصد) بر گسترش فناوری هسته&zwnj;ای می&zwnj;باشد. همچنین 61.4 درصد پاسخگویان گفته&zwnj;اند حتی در صورت جنگ نظامی همه جانبه علیه ایران، باید بر منافع خود پافشاری کرده و گسترش فناوری هسته&zwnj;ای را ادامه داد.</span></span></p>
درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2023 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir