نظر و واکنش مردم درباره انتشار اخبار و تصاویر زندگی شخصی افراد مشهور چیست؟
نظر و  واکنش مردم درباره انتشار اخبار و تصاویر زندگی شخصی افراد مشهور چیست؟
یکشنبه, 06 مرداد,1398

نظر و  واکنش مردم درباره انتشار اخبار و تصاویر زندگی شخصی افراد مشهور چیست؟

 نتایج نظرسنجی‌ ملی تابستانه ایسپا نشان می‌دهد 82.2 درصد مردم موافق انتشار اخبار و تصاویر زندگی شخصی هنرمندان و افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی مجازی و رسانه‌های عمومی نیستند.

به گزارش روابط عمومی ایسپا، براساس نتایج نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران( ایسپا) که در روزهای 17 و 18 تیر 98 به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور( اعم از شهر و روستا) انجام شده است نشان می‌ دهد 82.2 درصد مردم موافق انتشار اخبار و تصاویر زندگی شخصی هنرمندان و افراد مشهور در شبکه‌های اجتماعی مجازی و رسانه‌های عمومی نیستند و 15.8 درصد پاسخگویان موافق این امر هستند. 2 درصد هم به این سوال پاسخ ندادند.

در سوال دیگری از پاسخگویان پرسیده شد: «شما اخبار زندگی افراد مشهور (سیاستمداران، هنرمندان و ورزشکاران) را تا چه اندازه دنبال می‌کنید؟» 42.3 درصد پاسخگویان اعلام کرده اند به میزان «کم و خیلی کم» دنبال‌کننده اخبار زندگی افراد مشهور (سیاستمداران، هنرمندان و ورزشکاران) هستند. همچنین 36.7 درصد مردم اعلام کرده‌اند که «اصلاً» اخبار مربوط به زندگی افراد مشهور را دنبال نمی‌کنند. 8.8 درصد شرکت ‌کنندگان به میزان «زیاد و خیلی زیاد» و 12.1 درصد «تا حدودی» اخبار مربوط به زندگی افراد مشهور را دنبال می‌کنند.

46 درصد مردم اخبار زندگی خصوصی افراد مشهور در شبکه های اجتماعی مجازی را صرفاً را می خوانند.

در ادامه از پاسخگویان پرسیده شد: «واکنش شما در خصوص انتشار اخباری از زندگی خصوصی افراد مشهور در شبکه های اجتماعی مجازی چیست؟»

46 درصد پاسخگویان اظهار کرده اند صرفا این دست اخبار را می خوانند، 11.8 درصد می خوانند و فقط لایک می کنند، 6.3 درصد می خوانند و به صورت فوروارد، هشتگ، استوری نشر می دهند و 35.9 درصد اعلام کرده اند اصلاً به این دست اخبار توجه نمی کنند.

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir