مروری بر نطرسنجی های ملی ایسپا، مردم چقدر نوشابه و ماء الشعیر می‌خورند؟
 مروری بر نطرسنجی های ملی ایسپا، مردم چقدر نوشابه و ماء الشعیر می‌خورند؟
دوشنبه, 13 خرداد,1398

28.2 درصد مردم در یک سال گذشته اصلا نوشابه مصرف نکردند.

در بخشی از نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که در روزهای 31 اردیبهشت و 1 خرداد ماه 98 به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور(اعم از شهر و روستا) انجام شد، از پاسخگویان پرسیده شده است: «در خانواده شما در یک سال گذشته تا چه حد نوشابه مصرف شده است؟»

28.2 درصد پاسخگویان اعلام کرده اند در یک سال گذشته اصلا نوشابه مصرف نکرده اند. 4.3 درصد پاسخگویان اعلام کرده اند در یک سال گذشته هر روز، 16 درصد پاسخگویان چند روز در هفته، 26.5 درصد پاسخگویان چند روز در ماه، 24.8 درصد پاسخگویان چند بار در سال،  نوشابه مصرف کرده اند. 0.2 درصد پاسخگویان به این سوال پاسخ نداده اند.

در بخش دیگری از نظرسنجی ملی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) که در روزهای ۳۱ اردیبهشت و ۱ خرداد ماه ۹۸ به صورت تلفنی با جامعه آماری شهروندان کل کشور (اعم از شهر و روستا) انجام شده، از پاسخگویان پرسیده شده است: «در خانواده شما در یک سال گذشته تا چه حد ماءالشعیر مصرف شده است؟» در پاسخ به این سوال ۳۸.۶ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در یک سال گذشته اصلاً ماءالشعیر مصرف نکرده‌اند. همچنین ۱.۴ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در یک سال گذشته هر روز، ۱۳.۵ درصد پاسخگویان چند روز در هفته، ۲۸.۷ درصد پاسخگویان چند روز در ماه، ۱۹.۲ درصد پاسخگویان چند بار در سال ماءالشعیر مصرف کرده‌اند.0.5 درصد پاسخگویان نیز به این سوال پاسخ نداده‌اند.

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir