میزان اعتماد مردم به منابع کسب خبر در ایران
میزان اعتماد مردم به منابع کسب خبر در ایران
سه شنبه, 17 مهر,1397

میزان اعتماد مردم به منابع کسب خبر در ایران

به گزارش روابط عمومی ایسپا، طرح نظرسنجی «بررسی مسائل روز کشور از منظر افکار عمومی مردم ایران» با پرسشگری از 1281نفر از افراد بالای 18 سال به بالای کشور در روزهای 2 و 3 مهرماه 1397 به شیوه تلفنی انجام شد. در بخشی از طرح مذکور، از پاسخگویان پرسیده شده است: «شما به کدام یک از رسانه های زیر بیشتر اعتماد دارید؟»

45.3درصد پاسخگویان صداوسیما، 13.4 درصد شبکه های اجتماعی مجازی،10.4 درصد سایت های خبری، 7.3 درصد شبکه های ماهواره ای، 6.6 درصد دوستان و آشنایان و 6 درصد مطبوعات  را منبع مورد اعتماد برای کسب خبر می دانند. همچنین 5.6 درصد پاسخگویان گزینه هیچکدام و  5.4درصد گزینه بی پاسخ را انتخاب کرده اند.

در عین حال در بخش دیگری از این طرح از مردم پرسیده شده که «به نظر شما صدا و سیما واقعیت جامعه را منعکس می کند؟»46.4 درصد در پاسخ جواب منفی دادند و  41.5 درصد معتقدند واقعیت را منعکس می کند گفتنی است 12 درصد پاسخگویان در این خصوص اظهار بی اطلاعی کرده اند.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir