نظرسنجی نشان داد: اکثر انگلیسی‌ها آماده رای دادن به حزب سوم هستند
نظرسنجی نشان داد: اکثر انگلیسی‌ها آماده رای دادن به حزب سوم هستند
یکشنبه, 01 مهر,1397

نظرسنجی نشان داد: اکثر انگلیسی‌ها آماده رای دادن به حزب سوم هستند

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که بیش از نیمی از شهروندان بریتانیایی آمادگی خود را برای رای دادن به یک حزب سوم غیر از حزب محافظه کار و حزب کارگر اعلام کرده‌اند.

به گزارش روابط عمومی ایسپا به نقل از شفقنا ، در حالی که دو حزب محافظه کار و کارگر انگلیس کنترل مجلس عوام را در اختیار دارند، نتایج تازه ترین نظرسنجی موسسه تحقیقاتی بی ام جی حاکی است که بیش از نیمی از انگلیسی ها آماده هستند تا به یک حزب سوم رای دهند و علت اصلی این مساله نیز آن است که مردم انگلیس اعتماد خود را نسبت به این دو حزب از دست داده‌اند.

بر اساس این گزارش در ماه آوریل نظرسنجی که توسط این موسسه از حدود 1500 شهروند انگلیسی انجام شد، نشان داد که 43 درصد پاسخگویان حاضر به رای دادن به یک حزب سوم بودند و 34 درصد مخالفت خود را با این مساله اعلام کرده بودند. ولی از آن زمان تاکنون تعداد کسانی که حاضر به رای دادن به حزب سوم هستند با افزایش چشمگیری روبرو شده و تا ماه سپتامبر به بیش از 52 درصد رسیده است. تنها 25 درصد شهروندان انگلیسی اعلام کرده اند که مخالف رای دادن به یک حزب سوم هستند. این نظرسنجی می تواند یک نگرانی عمده برای جرمی کوربین رهبر حزب کارگر باشد چرا که یک سوم شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار یک تقسیم بندی در بین حزب کارگر و تشکیل یک حزب جدید شده‌اند. ناامیدی رای دهندگان انگلیسی نسبت به حزب کارگر پس از بحران تبعیض نژادی و اظهارات برخی مقام های ارشد این حزب، تشدید شده است.

حزب محافظه کار به رهبری ترزا می نیز به خاطر ناتوانی در حل و فصل مساله برگزیت بخش زیادی از اعتماد عمومی را از دست داده اند. این در شرایطی است که برخی اخبار و گزارش ها حاکی از تلاش برخی مقام های حزب محافظه کار برای برکناری ترزا می است. ولی سئوال اصلی این است که این حزب سوم کدام حزب خواهد بود؟ مستقل ها این طور گمانه زنی می کنند که لیبرال دموکرات ها که اکنون تنها 12 کرسی در مجلس عوام دارند، می توانند حزب سوم باشند. محافظه کاران بیش از 316 کرسی و حزب کارگر نیز 257 کرسی در مجلس عوام در اختیار دارند.

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir