پیو: هشتاد درصد مسلمانان آمریکا روزه می گیرند
پیو: هشتاد درصد مسلمانان آمریکا روزه می گیرند
شنبه, 29 اردیبهشت,1397

پیو: هشتاد درصد مسلمانان آمریکا روزه می گیرند

در ایالات متحده اکثر مسلمانان آداب ماه مبارک رمضان را به جا می آورند به طوریکه 80 درصد این افراد گفته اند روزه می گیرند.

به گزارش روابط عمومی ایسپا به نقل از شفقنا، نتایج پژوهش موسسه تحقیقات پیو در سال 2017 نشان می دهد میزان پایبندی مسلمان آمریکا به روزه داری بسیار بیشتر از سایر احکام اسلام مانند نماز، حضور در مسجد و حجاب است.

روزه داری در ماه مبارک رمضان در میان تمامی گروه های جمعیتی آمریکا که جامعه 2.15میلیون نفری مسلمانان بزرگسال این کشور را شکل می دهند، مرسوم است. سهم مشابهی از مردان (77درصد) و زنان (82 درصد) مسلمان آمریکا روزه می گیرند و تفاوت ناچیزی از این حیث در میان مسلمانانی که در آمریکا متولد شده اند (79 درصد) و مهاجران مسلمان (80 درصد) وجود دارد.

یک اکثریت 92 درصدی از مسلمانان آمریکایی که می گویند مذهب در زندگی آنها بسیار مهم است، روزه می گیرند. در میان مسلمانانی که می گویند مذهب برای آنها تا اندازه ای مهم است، ۶۵ درصد روزه می گیرند. اما حتی در میان آن دسته از مسلمانان آمریکایی که می گویند مذهب اصلا یا چندان در زندگی آنها اهمیت ندارد نیز ۴1 درصد روزه می گیرند.

بررسی این موسسه در سال 2012 نشان می دهد در دیگر کشورهای جهان نیز مسلمانان خود را ملزم به روزه داری در ماه مبارک رمضان می دانند. در بیشتر 39 کشور مورد بررسی که دارای جمعیت قابل توجه مسلمان هستند، بیش از 90 درصد مسلمانان بزرگسال روزه می گیرند. این چنین در میان ارکان پنج گانه اسلام، روزه داری دومین رکنی است که مسلمانان به آن پایبند هستند. براساس آمارهای پیو، بیان شهادتین تنها رکنی است که بیشترین افراد از مسلمانان آن را ادا می کنند.

منبع: پیو

 

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2020 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir