رویکرد‌های ایسپا در حوزه معارف دینی
رویکرد‌های ایسپا در حوزه معارف دینی
چهار شنبه, 29 فروردین,1397

رویکرد‌های ایسپا در حوزه معارف دینی

معاون پژوهشی ایسپای جهاددانشگاهی گفت: ایسپا در در مباحثی از جمله بحث حجاب، رفتار های دین مردم در ماه رمضان و سنجش دینداری ورود پیدا کرده است.

به گزارش روابط عمومی ایسپا، مهدی رفیعی، معاون پژوهشی ایسپای جهاددانشگاهی در گفت و گو با ایکنا  از خراسان‌جنوبی اظهارکرد: توسط ایسپا سنجه‌ای برای سنجش دینداری مردم ایران توسط دکتر طالبان طراحی شده که موج سنجش دیندار توسط ایسپا با این سنجه انجام شده است.
وی افزود: در نظر داشتیم سال گذشته موج دوم پیمایش دیندرای با این سنجه انجام شود اما با توجه به اینکه سازمان تبلیغات پیمایش دینداری را انجام داد که گردآوری اطلاعات این پیمایش نیز توسط ایسپا انجام شد پیمایش دینداری توسط ایسپا به سال 98 موکول شد.
معاون پژوهشی ایسپای جهاددانشگاهی تصریح کرد: در زمینه حجاب ایسپا به صورت هرساله وضیعت نگرش و رفتارهای مردم در حوزه را می‌سنجد.

رفیعی ادامه داد: در این حوزه نوع پوشش مورد نظر مردم و در بحث سیاست گذاری‌ها در حوزه حجاب و نگرش‌ها را به صورت روندی سنجیده و برخی نیز منتشر شده است و این روند امسال نیز ادامه خواهد داشت.

وی بیان کرد: در ماه رمضان نیز پیمایش در خصوص رفتارهای دینی مردم در این ماه در بحث حضور در شب‌های قدر، پرداخت فطریه و روزه گرفتن سنجیده می‌شود که امسال نیز این کار انجام خواهد شد.

معاون پژوهشی ایسپای جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: در بحث کتب چاپ شده نیز در اسفند ماه کتاب روایت انتخابات 96 در بهمن ماه چاپ شد که در قالب نتایج نظرسنجی‌های ایسپا به تفکیک گروه‌های مختلف اجتماعی و در قالب روایت انتخابات 96 است.

رفیعی بیان کرد: همچنین طرح ملی کیفیت زندگی که توسط ایسپا اجرایی شده در نیمه دوم اسفند به چاپ رسیده و قابل بهره‌برداری است.

وی افزود: طرح‌هایی در حوزه شبکه های اجتماعی، تحلیل‌ها و نشست هایی در این خصوص انجام شده و در قالب یک کتاب در نیمه دوم اسفند ماه به چاپ رسیده است.

معاون پژوهشی ایسپای جهاددانشگاهی یادآور شد: تلاش بر این است تا طرح های فاخر ایسپا به صورت کتاب منتشر شود.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir