دکتر ابراهیم حاجیانی معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری شد
دکتر ابراهیم حاجیانی معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری شد
سه شنبه, 28 فروردین,1397

دکتر ابراهیم حاجیانی معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری شد.

به گزارش روابط عمومی ایسپا به نقل از مرکز بررسی استراتژیک ریاست جمهوری، ظهر روز21 فروردین 1397 در مراسمی با حضور رییس مرکز، مدیران و کارشناسان، دکتر حاجیانی به عنوان معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز معرفی شد.

رییس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با اشاره به حضور دکتر محمد فاضلی در وزارت نیرو با توجه به علایق پژوهشی ایشان در حوزه آب و محیط زیست و نیاز وزارتخانه مذکور به توانمندی‌های ایشان برای پیشبرد اهداف گفت: تغییر در معاونت هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز به دلیل سنگین بودن مسئولیت‌ها و وظایف آن و کمک به دکتر فاضلی برای تمرکز بیشتر بر مسئولیت جدیدشان، ضرورت پیدا کرد و به همین دلیل از دکتر ابراهیم حاجیانی جهت حضور در این مسئولیت دعوت کردیم.

دکتر آشنا در توصیف دکتر حاجیانی گفت: ایشان سوابق طولانی در حوزه‌های پژوهش و اداره امور پژوهشی دارند و دارای مسئولیت اجرایی در دوره‌های قبل ریاست‌جمهوری بوده‌اند و همواره به تلاش خستگی‌ناپذیر، اخلاق نیکو و تواضع شناخته‌شده‌اند.

دکتر آشنا افزود: حضور دکتر حاجیانی در معاونت پژوهشی مرکز با نظر مثبت ریاست‌ محترم جمهور صورت گرفته‌است.

دکتر محمد فاضلی درمورد معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز گفت: دکتر حاجیانی استاد من بودند و من کار پژوهشی را در مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران آموختم که مدیریت آن بر عهده ایشان بود. ایشان شخصیتی علمی، اخلاقی، بی حاشیه، نوآور و ایران دوست است و درخشان‌ترین دوران ایسپا به دوران مدیریت ایشان بر می‌گردد.

ضرورت توجه به پژوهش‌های درازمدت، توسعه همکاری با مراکز پژوهشی مختلف، تقویت عرصه انتشارات به‌خصوص در حوزه فضای مجازی و تربیت نیروی انسانی پیشنهادهای دکتر فاضلی به معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بود.

دکتر فاضلی ضروری‌ترین تغییر در مرکز بررسی‌های استراتژیک در دولت دوازدهم را حرکت به سمت ارائه راه‌حل به‌جای آسیب‌شناسی دانست و بیان داشت: ما در دولت یازدهم بیشتر از آن‌که راه‌حل تولید کنیم، به دنبال شناسایی ایرادات بودیم و ضرورت دارد در دوره فعلی به دنبال «راه‌حل» و یا «راه ‌رسیدن به راه‌حل از طریق حضور ذینفعان» برای مسائل اساسی کشور باشیم.

دکتر ابراهیم حاجیانی معاون جدید هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری با تبریک سال نو و تشکر به دلیل اعتماد در واگذاری این مسئولیت گفت: امیدوارم بتوانم با همکاری سایر مدیران و کارشناسان در مرکز بررسی‌ها، منشا خیر و اثرگذاری باشم و همکاری موثری را با سایر مراکز پژوهشی سامان دهم.

دکتر حاجیانی افزود: تلاش خواهم کرد شبکه‌سازی نخبگان و مراکز پژوهشی را که مورد توجه مرکز است، ادامه دهم و تکمیل کنم تا بتوانیم در شرایط حساس کشور، به نظام و کشور خدمت کنیم.

دکتر حاجیانی با تمجید از دکتر محمد فاضلی، ایشان را مایه مباهات علوم اجتماعی کشور دانست و گفت: دکتر فاضلی در معرفی و توصیف بنده، لطف داشتند اما باید بگویم در سالهایی که با ایشان همکاری داشتم، بیشتر از ایشان آموختم. ایشان در معاونت پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک هم توانست اقدامات و کارهای تاثیرگذاری را انجام دهد.

در پایان این مراسم حکم معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی مرکز بررسی‌های استراتژیک توسط دکتر حسام‌الدین آشنا به دکتر ابراهیم حاجیانی اعطا شد.

دکتر ابراهیم حاجیانی، دانش‌آموخته دکتری جامعه‌شناسی دانشگاه تهران است. ایشان پیش از این رییس مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران‌(ایسپا)، معاون فرهنگی-اجتماعی بازرسی ویژه رییس‌جمهور(1380- 138۴)، مدیرگروه پژوهش‌های فرهنگی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و دارای تالیفات گوناگون از جمله کتاب‌های جامعه‌شناسی هویتی ایرانی، مطالعات و پژوهش‌های تروریسم، عرفی شدن در بوته نقد و... است.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2019 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir