افکارسنجی مردم فرانسه: حزب لوپن تهدیدی برای دموکراسی
افکارسنجی مردم فرانسه: حزب لوپن تهدیدی برای دموکراسی
شنبه, 21 اسفند,1395

افکارسنجی مردم فرانسه: حزب لوپن تهدیدی برای دموکراسی

بر اساس نتایج یک نظرسنجی تازه، اکثر مردم فرانسه بر این باور هستند که حزب راست افراطی جبهۀ ملی به رهبری مارین لوپن، نامزد ریاستجمهوری فرانسه، خطری علیه دموکراسی به‌حساب می‌آید.

به گزارش روابط عمومی ایسپا به نقل از پرس تی وی، نتایج نظرسنجی مؤسسههای کانتار سوفرس و وانپوینت که روز سهشنبه منتشر شد، نشان میدهد که ۵8 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی صراحتاً مخالف ایدههای حزب جبهۀ ملی فرانسه هستند و آن را تهدیدی علیه دموکراسی در این کشور میدانند.

 

باوجود اینکه بر اساس نتایج اکثر نظرسنجیهای صورت گرفته در فرانسه، لو پن در دور اول انتخابات ریاستجمهوری در این کشور به موفقیت میرسد، نظرسنجی کانتار بیان‌گر آن است که تنها 19 درصد از شرکتکنندگان موافق ریاستجمهوری وی هستند.
نظرسنجی‌های اخیر در فرانسه بیانگر آن بودند که لو پنِ افراط‌گرا در دور نخست انتخابات ریاستجمهوری فرانسه که در تاریخ 3 اردیبهشت 139۶ برگزار خواهد شد، ضمن پیشتازی از رقبایش حدود 27 درصد آراء را به دست خواهد آورد.
این نظرسنجیها درعینحال نشان میدادند که لو پن در دور دوم انتخابات در تاریخ 17 اردیبهشت، ریاست‌جمهوری را به امانوئل ماکرون، نامزد میانهرو و طرفدار عضویت فرانسه در اتحادیۀ اروپا، یا فرانسوا فیون، نامزد محافظهکارِ انتخابات فرانسه، می‌بازد.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir