جمعه, 07 اردیبهشت,1397 | أفريل/27/2018
آورده ایسپا؛ پرهیز از خطا، پیش از تصمیم گیری
آورده ایسپا؛ پرهیز از خطا، پیش از تصمیم گیری
سه شنبه, 08 تیر,1395

به نظر شما عملکرد ایسپا چگونه بوده است و چه پیشنهادی برای ارتقاء در آن دارید؟
بنده معتقدم این سازمان علمی نظرسنجی می‌تواند آیینه تمام نمای انعکاس نظرات مردم و یا بررسی موفقیت و یا عدم موفقیت آثار برنامه‌ریزی‌های انجام شده در جامعه هدف به منظور اصلاح روش‌ها باشد. پرهیز از انجام دهی و خطا قبل از انجام هر گونه تصیمیم‌گیری و برنامه‌ریزی با انجام نظر سنجی از نخبگان و مردم می‌تواند از خدمات بسیار مثبت یک سازمان دانش بنیان نظرسنجی باشد. اینجانب شاهد بودم که ایسپا تلاش نموده تا نمونه موفق چنین سازمانی باشد و افسوس و صد افسوس که به نظر سنجی علمی و صادقانه ایسپا در انعکاس واقعیات جامعه بیش از این توجه نمی‌شود.
چه پیشنهادی برای ارتقاء عملکرد ایسپا دارید؟
ایسپا باید صادقانه و بدون هرگونه سیاسی کاری مسائل و مشکلات جامعه و مردم را بیان نماید. طبیعی است مسئولین محترم ایسپا و جهاددانشگاهی بررسی صلاحدید این گزارش‌ها را برای مسئولین و یا مردم ارائه نماید. برای اینکه ایسپا بتواند به وظیفه اساسی خود عمل کند، باید بودجه لازم از طرف مدیریت جهاددانشگاهی در اختیار این سازمان گذاشته شود و مدیریت ایسپا باید بخشی از فعالیت خود را به فعالیت‌های سالم اقتصادی در حیطه تخصصی خود اختصاص دهد.
وظیفه ایسپا در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی چه می دانید؟
انعکاس واقعیت جامعه با انجام نظر سنجی‌های دقیق علمی و صحیح به مسئولین برای برنامه‌ریزی درست و این مهم بهترین راه ایسپا در به وقوع پیوستن حماسه سیاسی و اقتصادی است.

درباره ایسپا
مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) وابسته به جهاد دانشگاهی در راستای توسعه علمی و تحقیقاتی کشور و با قصد رفع نیاز سازمانها و نهادهای تصمیم گیر ، ضرورت توجه به افکار عمومی و لزوم بهره گیری از مشارکت و دیدگاههای شهروندان در بهبود و توسعه امور کشور در عرصه های مختلف، از سال 1380 فعالیت خود را آغاز کرده است.
برخی کارفرمایان
Alternate Text
Alternate Text
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
Copyright ©2018 ispa.ir All rights reserved. Powered & Designed by WebTakin.ir